Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Ząbkowice Śląskie
Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai na mistrzostwach w Austrii

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W niedzielę 7 czerwca 2009 r. odbyły się w Wiedniu Otwarte Mistrzostwa Karate Austrii.

W zawodach wzięło udział 297 zawodników z 11 krajów, w tym reprezentantów Rosji, Bułgarii, Rumuni, Ukrainy, Węgier, Niemiec, Czech, Polski, Austrii, Francji i Izraela. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai był reprezentowany przez Patrycję Wronę, Maję Krawiec, Florentynę Brzóskę oraz Witolda Stolarczyka.

Bardzo dobrze zaprezentowała się na zawodach Patrycja Wrona zdobywając tytuł Mistrzyni Austrii w kategorii kumite +55kg. Patrycja zdecydowanie wygrała wszystkie swoje 4 walki nie dając szans rywalkom. Pecha miała Maja Krawiec startująca w kategorii kumite +65kg, która już w pierwszej walce napotkała zwyciężczynię turnieju Bułgarkę Aleksandrę Marinovą. Florentyna Brzóska w konkurencji kumite – 55kg przegrała swoją pierwszą walkę przez wskazanie sędziów, a w konkurencji kata zajęła 9 miejsce w silnie obsadzonej konkurencji ze zwyciężczynią Jianu Ralucą z Rumunii - aktualną Mistrzynią Świata. Witold Stolarczyk zajął 3 miejsce w kategorii kumite open przegrywając ze zdecydowanie cięższym zawodnikiem z Niemiec Stefanem Beer walkę o wejście do finału.