Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Jazdę pod wpływem alkoholu przypłacił niemal swoim życiem

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Na początku kwietnia na drodze krajowej 94 tuż przed godziną 21:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego rowerem oraz samochodu ciężarowego. Rowerzysta z obrażeniami został przewieziony do szpitala.
Jazdę pod wpływem alkoholu przypłacił niemal swoim życiem

O dużym szczęściu może mówić 18-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który jak na tak poważne zdarzenie, odniósł niewielkie obrażenia. Na początku kwietnia na DK 94 doszło do wypadku z udziałem auta ciężarowego i właśnie tego rowerzysty. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, ale jedno jest już pewne. Kierujący rowerem nie miał żadnych elementów odblaskowych na sobie ani obowiązkowego oświetlenia przy jednośladzie, a rower kierował kompletnie pijany. Wyniki badania potwierdziły, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Średzcy policjanci kolejny raz apelują o rozsądek na drodze. Siadając za kierownicę pojazdu lub na rower, nie sięgajmy po alkohol. Reagujmy również na innych kierowców, którzy to chcą dopuścić do takiej sytuacji. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

Pamiętajmy również o noszeniu odblasków, które mogą przecież uratować nam życie. Błysk w ciemności takiego elementu odblaskowego to niekiedy jedyna szansa pieszego, czy rowerzysty na to, by zostać zauważonym przez kierującego pojazdem. Nie odbierajmy więc sobie tej szansy!

Przypominamy również o wyposażeniu jednośladu w obowiązkowe oświetlenie. To ułatwi nam nie tylko podróż po zmroku, ale da również sygnał kierowcom, że poruszamy się po drodze.

Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze i każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być na niej bezpieczny. Jednak, aby tak się stało, powinniśmy mieć świadomość, że wszyscy tam odpowiadamy nie tylko za siebie, ale też za życie i zdrowie innych.


polDzisiaj
Niedziela 11 czerwca 2023
Imieniny
Barnaby, Benedykta, Flory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


Ku przestrodze - z archiwum policji
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
ZAGINĄ\Ł
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Wypadek na łokietka
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Wypadek  na Łokietka
ku przestrodze
OtoZabkowice.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl