Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 61 informacji. Wszystkie poniżej.

Mniej wódki w wódce »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie MenStream.pl
Znany producent alkoholi dyskretnie zmniejszył moc popularnych trunków. Cenę pozostawił taką samą. Mało wnikliwy konsument nawet się nie zorientuje, że płaci tyle samo za nieco inny produkt.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, w tym również do Kina 5D, zaproszenia na koncerty światowej sławy gwiazd i książki - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Karta bezstykowa w co czwartym portfelu »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na koniec trzeciego kwartału liczba kart zbliżeniowych w bankach komercyjnych przekroczyła 7,6 mln sztuk – wynika z szacunków Open Finance. Niedługo co czwarta karta na rynku będzie wydana w nowej technologii.

Nastolatek w meandrach prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie red
Około 80 proc. przestępczości nieletnich stanowią: kradzieże, włamania, bójki, pobicia oraz przestępstwa narkotykowe. Przeciętny nastolatek z takimi sytuacjami spotyka się na co dzień i bardzo często nie wie, jak na nie zareagować. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci prawa.

Konferencja w Czeskiej Skalicy »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Damian Bieńko
W środę, 12 października, przedstawiciele Gminy Bardo wzięli udział w konferencji: „Działania na rzecz turystów i lokalnych mieszkańców", która odbyła się w Czeskiej Skalicy, u naszego czeskiego partnera projektu „Śladami Barunki i Polanickiego Niedźwiedzia oraz trasami turystycznymi Barda - działamy razem dla naszych turystów".

Bardo w Dniu Nauczyciela »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Damian Bieńko
W piątek, 14 października, w Święto Edukacji Narodowej burmistrz Barda Krzysztof Żegański odwiedził gminne placówki oświatowe, by złożyć nauczycielom najlepsze życzenia z okazji Ich święta.

Szkolili się na Dunajcu »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Ewa Jaszek
Od 28 do 30 września w ramach porozumienia gminy Bardo ze spółką SKI-RAFT grupa młodzieży z Barda wzięła udział w wyjeździe studyjno-szkoleniowym w Pieniny na rzekę Dunajec.

Oznakuj dla pewności »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie red
Na pierwszy ogień poszły rowery, potem były mp3, a teraz przyszedł czas na telewizory i sprzęt AGD.

Zaginął przyszły psi ratownik »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Oprac. TOW
20 października wieczorem w Jaszkotlu koło Wrocławia zaginęła 4-miesięczna czarna suczka owczarka staroniemieckiego, długowłosa.
Zdjęć: 1  

Szybkoobrotowi stróże prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie red.
Kilkunastu uczestników zamieszek po meczu żużlowym w Zielonej Górze już usłyszało zarzuty. Niszczenie policyjnych samochodów i wiat przystankowych z pewnością będzie ich drogo kosztowało. Zostali zidentyfikowani na podstawie zapisu z monitoringu miejskiego. Teraz zapłacą i będą ukarani. Dzięki takim sytuacjom uliczne kamery nie budzą już kontrowersji. Niestety w wielu miastach monitoring jest ślepy, co najmniej na jedno oko.

Niemowlę oznacza spiralę długów? »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie kruk
Koszt wyprawki dla noworodka kilkukrotnie przekracza wartość 1000 zł, które otrzymują świeżo upieczeni rodzice w ramach becikowego. Wiele par nie stać na taki wydatek i dlatego decydują się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, aby móc kupić niezbędne rzeczy dla maluszka. Warto dobrze przeanalizować budżet domowy przed pojawieniem się dziecka na świecie, gdyż nasze wydatki znacznie wzrosną i szybko może okazać się, że nie stać nas na spłacanie rat.

Zagrają w ''siatkę'' »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie red
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dziewczęta na turniej siatkówki.

Podszywa się pod listonosza »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie Opr. aw
Mężczyzna zapukał do mieszkania starszej kobiety i chciał rozmienić pieniądze. By wzbudzić zaufanie - udawał listonosza.

Pieniądze na piłkę nożną »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie SP
Fundacja "Razem" zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pt: "Eurofundusze dla sportu!". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Nauka kluczem do natury »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie um
Dolnośląski Festiwal Nauki zawitał do Ząbkowic Śląskich. Młodzież miała okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach i warsztatach.

Obejrzeli ''Serenadę'' »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Opr. aw
Historia trzech kur, koguta i lisa słowami Sławomira Mrożka została opowiedziana na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury.

967 bezrobotnych z zasiłkiem »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie um
Od 1 do 31 września w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ząbkowicach Śląskich zarejestrowało się jako bezrobotni 589 osób, w tym 298 kobiet.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie red
Mamy dla czytelników bilety do wrocławskich kin, na koncerty zarówno klubowe, jak i w filharmonii oraz książkę - możesz je otrzymać, wysyłając smsa.

OtoPasaż – wejdź w nowy wymiar ogłoszeń »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Właśnie wystartował odnowiony serwis ogłoszeń drobnych OtoPasaz.pl. Skierowany głównie do mieszkańców miast i gmin na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Nie daj się chorobie »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Jesień to pora wzmożonych zachorowań. Załamanie pogody sprzyja infekcjom bakteryjnym, które często skutecznie zwalczyć można jedynie przyjmując antybiotyki. Jak postępować, jeśli już złapaliśmy infekcję i co robić, aby ustrzec się choroby? Oto 5 praktycznych „jesiennych” rad.

Ukradli zabytek »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Opr. aw
Stary, zabytkowy ciągnik zniknął z Czech. Odnalazł się dzięki działaniom policjantów z Kamieńca Ząbkowickiego.

Dom jednak uszkodzony »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie red
Nie milkną emocje po pożarze, jaki miał miejsce w Dzbanowie. Redakcja otrzymała dramatyczny list od syna właścicieli domu.

Kobiety na ośmiotysięcznikach »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie um
Już w ten piątek odbędzie się niecodzienne spotkanie podróżnicze z alpinistką młodego pokolenia Olą Dzik: „Kobiety na ośmiotysięcznikach - Ternua Female Team - Gaszerbrumy 2011”.

Huczny Dzień Seniora »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie um
W czwartek odbyła się akademia z okazji Dnia Seniora. Sala widowiskowa Ząbkowickiego Ośrodka Kultury zapełniła się po brzegi.

''Dwójka'' świętowała »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie Katarzyna Onyśków
Obchody Dnia Edukacji Narodowej są szczególnym wydarzeniem w życiu społeczności szkolnej w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Ząbkowicach Śl.

Klasyczne wnętrza zawsze na czasie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Intro Media
Tradycyjne rozwiązania nigdy się nie starzeją. Czas płynie, a one wciąż zachęcają, aby podjąć z nimi inspirujący dialog. Są uniwersalne i z powodzeniem sprawdzą się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach.

Polacy ogarnięci ogrodowym szaleństwem »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Ponad 30% Polaków przyznaje, że jest na bieżąco z najnowszymi trendami ogrodniczymi. Na kosiarki, rośliny ozdobne, altany wydajemy coraz więcej pieniędzy. Ogród to oprócz miejsca na relaks także dobra inwestycja. Jak wynika z Globalnego Raportu Ogrodniczego 2011, stworzonego na zlecenie firmy Husqvarna – dobrze utrzymany ogród może zwiększyć rynkową wartość nieruchomości nawet o 18%.

Mieszkania: Spadek cen nabiera tempa »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wrześniowy odczyt indeksu cen transakcyjnych mieszkań w porównaniu z ubiegłym miesiącem był niższy o niemal 1,4 proc., po raz kolejny osiągając nowy minimalny poziom w jego blisko czteroletniej historii.

Jesień w ogrodzie - eksplozja kolorów! »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Miłośnicy owoców mogę cieszyć się smakiem świeżo zerwanych jabłek prosto z drzewa już od sierpnia, a za chwilę tęczowe barwy spadających liści zagwarantują niezapomniany widok zmęczonym ogrodnikom już w październiku. Z czasem te różnobarwne liście wokół domu i ogrodu mogą stać się irytujące. Trzeba się ich pozbyć! Aby w szybki sposób usunąć gór liści z trawnika GARDENA proponuję nowe, praktyczne i poręczne narzędzia z serii combisystem. Również zbieranie jabłek nigdy nie było takie proste…

Między nami sąsiadami »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Relacje z sąsiadami to nieodłączny element mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Coraz częściej koncentrujemy się na własnych sprawach, nie mając pojęcia, kto żyje tuż za ścianą. Czasem jednak trudno uniknąć konfrontacji. Jak powinno wyglądać wspólne życie pod jednym dachem?

Zbadaj swoje piersi »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Opr. aw
Masz choć cień wątpliwości - przyjdź i się zbadaj. Potem leczenie może być dłuższe i bardziej ryzykowne. Przyjdź nawet jeśli ich nie masz.

Lifting przy szkole »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie UMiG
Tereny wokół Zespoły Szkolno - Przedszkolnego w Bardzie zmieniły się nie do poznania. Boisko, plac zabaw i parking - to tylko niektóre z przemian.

''Znalazła'' piłę? »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Opr. aw
Wzięła piłę, która leżała na parkingu w Złotym Stoku. Policjanci zatrzymali ją w związku z kradzieżą.

Częstował narkotykami »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Opr. aw
16 - latek dzielił się marihuaną ze swoim kolegą. Co więcej, ukradł z jego domu biżuterię.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Bilety do kin, na koncerty w klubach i we Wrocławskiej Filharmonii - to wszystko może być Twoje, wystarczy wysłać smsa.

Minikarambol na ''ósemce'' »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Opr. aw
We wtorek zaraz przed godz. 16.00 strażacy z OSP Bardo zostali wezwani do wypadku na drodze krajowej nr 8.

Rozmawiali o zimie »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie um
W środę odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego. Dyskutowano na nim o zbliżającym się mrozie, śniegu i piaskarkach.

Cztery sposoby na niższą ratę »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kredyt hipoteczny zaciągamy na wiele lat, ale nie znaczy to, że w trakcie spłaty nie może być on elastyczny. Ze zbyt wysoką ratą można sobie poradzić, trzeba tylko wiedzieć jak.

Historia moją pasją i przygodą  »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Justyna Wojciechowska
Czy historia może być pasją i przygodą? Na te pytanie odpowiedzą osoby, które z historią związały większą część swojego życia, osoby dla których poszukiwanie reliktów przeszłości i odkrywanie tajemnic II wojny światowej stały się pasją i wyzwaniem.

Kawowy savoir vivre »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie red
O sposobach przygotowania kawy napisano niejedną książkę. Ten kojarzony ze słoneczną Italią napój, ma swoich zwolenników na całym świecie. Dzięki temu włoska „mała czarna” doczekała się wielu odmian. Jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna - zasady jej podawania.

Jak dbać o okulary jesienią? »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Agencja inPlus PR
Za oknami jesień, czas długich wieczorów i zmiennej pogody. To także trudny czas dla okularników i ich okularów. Wiedzą oni doskonale, że zaparowania, zabrudzenie czy zarysowanie na powierzchni szkieł bardzo negatywnie wpływają na komfort widzenia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że wiele z podejmowanych prób czyszczenia niszczy szkła i oprawki. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc zapewnić okularom jak najdłuższą trwałość?

Każdy bank inaczej policzy zdolność kredytową  »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ile uda się pożyczyć na mieszkanie zależy od grubości portfela, ale także od banku. Instytucje potrafią mocno różnić się w podejściu do zdolności kredytowej. Gdy jedna pożyczy 300 tys. zł przy 3,3 tys. zł dochodów netto, inna oczekuje 10 tys. zł pensji.

Wieś Kamieniec i jego historia - cześć II »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Groźny pożar stodoły »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie Opr. aw (kppsp)
Ponad 40 strażaków i 8 samochodów ratowniczo-gaśniczych walczyło z pożarem budynku gospodarczego w Dzbanowie.

Komu zaufaliśmy? »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie aw
Koniec spotów wyborczych i debat o debatach. Już po wyborach. Zobacz jak głosowano w powiecie ząbkowickim.

Polacy w Afganistanie głosowali »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie opr. HB
W 9 obwodowych komisjach wyborczych w Afganistanie, żołnierze i cywilni pracownicy wojska pełniący służbę w strukturach Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) wzięli udział w wyborach do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Polityk godny zaufania? Niekoniecznie dla banku… »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie BrandScope
Zaufanie do polityków weryfikują nie tylko wyborcy. Osoby publiczne są też oceniane przez banki. Czy rozpoznawalność może jednak pomóc na rynku usług finansowych? Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Starającego się o kredyt polityka obowiązują te same kryteria, co każdego innego klienta – sprawdzili doradcy finansowi Aspiro.

Wieś Kamieniec i jego historia - cześć I »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Deweloperzy szukają klientów »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zmiany w przepisach prawa, niepewna sytuacja gospodarcza, różne grupy docelowe czy wreszcie możliwości i potrzeby budowlane polskich miast. To tylko część czynników, które muszą brać pod uwagę deweloperzy, myśląc o przyszłych korzyściach z realizowanych inwestycji mieszkaniowych.

Pieniądze na zabytki »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Opr. aw
Rada miejska zadecydowała o przyznaniu dotacji, by zabytki mogły cieszyć oczy nasze i turystów.

Jesienne MTB »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Opr. aw
16 października odbędą się zawody MTB Jesień w mieście cudów. Ich głównym celem jest zachęcenie do sportów i promocja szlaków rowerowych w gminie.

Artystyczne spotkanie »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie red
Z Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śląskich na spotkanie z Felicją Wołyńską przybyło wielu uczniów klas III ze szkół podstawowych nr 2 i 3.

''Zegary Śmierci'' ostrzegają »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
Akcja Zegary Śmierci, prowadzona w ramach Kampanii Drogi Zaufania realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrada dotarła na Dolny Śląsk.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie red
Bilety na koncerty do Łykendu, bilety do wrocławskich kin i książkę - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać tylko smsa.

Nowoczesny plac zabaw, już otwarty »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie AJ
Piątek, 30 września był bardzo szczęśliwym i zaskakującym dniem dla dzieci, które uczestniczyły w otwarciu nowego placu zabaw w Bobolicach. Huśtawki, zjeżdżalnia, most, karuzela to jedne z wielu atrakcji jakie czekają na najmłodszych.

Nowy sołtys w Potworowie »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie Damian Bieńko
Ponad 7 miesięcy Sołectwo Potworów pozostawało bez sołtysa. Podczas czwartkowego zebrania wiejskiego na tę funkcję zgromadzeni wybrali Marka Uramowskiego.

90 Urodziny Pana Kazimierza »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie UMiG Bardo
W czwartek 15 sierpnia 2011r. Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański wraz z Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesławą Horowską oraz Opiekunką Parafialną Siostrą Elżbietą złożyli urodzinową wizytę Panu Kazimierzowi Chytła, który obchodził w tym dniu 90 urodziny.

Sto lat, a nawet dwieście »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie um
Klubu Sportowego „Orzeł” Ząbkowice Śląskie obchodził w tym roku swoje 65 urodziny. W związku z tym w kawiarni ZOK pokrojono tort.

Po co nam Partnerstwa Lokalne? »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
Partnerstwa lokalne są jedną z najlepszych metod aktywizacji, a w ich ramach podejmowanie są działania mające na celu ożywienie gospodarcze i społeczne naszych małych ojczyzn. O partnerstwach będziemy rozmawiać na zbliżającym się Forum Partnerstw Lokalnych.

1,5 mld na kwiaty, telewizory i kalesony »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Jacek Gratkiewicz, money.pl
Wydatki Kancelarii Sejmu w 2012 roku wyniosą 412 milionów złotych, to o 5 procent mniej niż w tym roku, kiedy wydano ponad 430 milionów. Money.pl postanowił sprawdzić budżet Sejmu w latach 2008-2011 i rozliczyć, na co zostały wydane te pieniądze. 30 hełmów ochronnych za 24 tysiące złotych, to tylko jeden z wielu ciekawych wydatków.

Centrum pięknieje »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie um
Swoje oblicze zmieniły kolejne kamienice w ząbkowickim Rynku oraz na ul. Św. Wojciecha.

Dzisiaj
Piątek 19 lipca 2024
Imieniny
Alfreny, Rufina, Wincentego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoZabkowice.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl