Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 107 informacji. Wszystkie poniżej.

Policyjny kryptonim: ''Majowy weekend'' »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie aw
Noga z gazu i zapięte pasy - tak w skrócie można określić rady dzięki którym nie dostaniemy mandatu podczas majówki.

Powstane muzeum Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie umwd
Historia spleciona z teraźniejszością, mozaika dolnośląskich samorządów oraz wysokiej klasy dzieła sztuki w towarzystwie nowoczesnych multimediów. Takie idee przyświecają utworzeniu we Wrocławiu Muzeum Dolnego Śląska, które siedzibę będzie miało w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Majówka w górach czy Czechach? »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie umwd
Długi weekend majowy w Czeskich Karkonoszach, Brnie lub Pradze? Czemu nie! Województwo Dolnośląskie i Przewozy Regionalne przygotowały dla pasażerów kolei nie lada atrakcje.

Lecisz tanimi liniami, uważaj na opłaty dodatkowe »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie dotPR
W tanich liniach bez problemu można zarezerwować bilet do Barcelony czy Mediolanu za 100 zł. Jednak, gdy pasażer chce wziąć ze sobą dużą walizkę, wybrać miejsce na pokładzie czy po prostu zapłacić za bilet, musi ponieść dodatkowe koszty. Wysokość takich opłat może wynieść nawet 250 zł.

Banki przepłacają za lokaty »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Najwyżej oprocentowana lokata bankowa daje zarobić 20 proc. w skali roku. Takiego zysku może pozazdrościć nawet wielu inwestorów giełdowych.

Każda praca niesie zagrożenia »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie aw
Jeśli myślisz, że skoro pracujesz w biurze wypadki przy pracy Cię nie dotyczą, grubo się mylisz. Dziś przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy.

Starasz się o kredyt hipoteczny? Nie daj się zaskoczyć! »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Emmerson S.A.
Wybierając się na spotkanie z przedstawicielem banku dotyczące kredytu hipotecznego, warto się do niego dobrze przygotować. Poniżej przedstawiono kilka kwestii, o których warto pamiętać, a z których nie do końca zdaje sobie sprawę większość kredytobiorców.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie red
Rejsy po Odrze, kino 5D, szalona majówka i Thanks Jimi Festival - wszystko to możesz mieć za smsa.

Emisja monet ''Beatyfikacja Jana Pawła II'' »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie NBP
W czwartek 28 kwietnia 2011r. Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monety okolicznościowych upamiętniające beatyfikację papieża Polaka, Jana Pawła II.

Jedź na kiermasz »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Opr. aw
LGD „Qwsi" będzie uczestniczyć w Kiermaszu Żywności Ekologicznej i Produktów Regionalnych we Wrocławiu. Zaprasza wszystkich chętnych do ucziału.

Rynek pięknieje »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie red
Aby było lepiej - musi być gorzej. Na razie ząbkowicki rynek przekształcił się w wielki plac budowy. Wszystko dzięki programowi rewitalizacji kamienic.

Zaczną walkę z azbestem »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Opr. aw
26,5 tys. ministerstwo gospodarki przeznaczyło na walkę z azbestem w naszej gminie.

Festiwal Dobrego Piwa »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie CK Zamek
27 browarów z Polski, Czech, Niemiec oraz Belgii, 60 rodzajów piw lanych, setki piw butelkowych, liczne degustacje, briofilskie wystawy, "piwne" wykłady oraz warsztaty warzenia piwa – za niespełna dwa tygodnie, 7-8 maja, we wrocławskim Centrum Kultury "ZAMEK" odbędzie się II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, jedna z największych imprez w kraju poświęcona oryginalnym smakom złocistego trunku. W programie Festiwalu oprócz punktów związanych z piwem znalazły się również, koncerty rockowe i etniczne, jarmark produktów ekologicznych, konkursy z nagrodami oraz blok atrakcji dla najmłodszych.

Jak nie płacić podatku od zysków giełdowych?  »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
PIT38 – najprostsze do wypełnienia zeznanie podatkowe i zarazem najboleśniejsze. Zysk z inwestycji giełdowej to przecież nagroda za podjęte ryzyko, stracone nerwy i przedwcześnie posiwiałe skronie. Czy można się jakoś od podatku wywinąć?

67 milionów złotych na inwestycje w odnawialne źródła energii »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie DIP
67 milionów złotych – tyle środków przeznaczono na wsparcie przedsiębiorstw energetycznych chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Konkurs o dotacje na ten cel ogłosiła Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, odpowiedzialna za podział środków unijnych dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Prawo jazdy bez stresu? »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie INTERIA.PL
Czy po 30 godzinach kursu można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy i go zdać? Wybierając samochód z "automatem", szanse na to wzrastają.

Rosną kredyty wiosną »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co ma wiosna do kredytów? Bardzo wiele. Wiosenny przypływ energii mobilizuje do działania, mimo że nie na wszystkie pomysły wystarcza pieniędzy. W efekcie maj to tradycyjnie miesiące kiedy widać skok popytu na kredyty konsumpcyjne.

Wywijał ciupagą »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Opr. aw
Dyskusja podczas biesiady przyjęła dość ostrą formę. Jeden z jej uczestników dostał w głowę... góralską ciupagą.

Mają szkołę z UNICEFem »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie red
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej dołączyła w zeszłym tygodniu do Klubu Szkół UNICEF. Jako jedyna szkoła w gminie Ząbkowice Śląskie uczestniczymy w projektach edukacyjnych organizowanych przez UNICEF.

40 tys. na rowy »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie red
Gmina Ząbkowice za 40 tys. zł z budżetu województwa dolnośląskiego ma poprawić stan rowów.

Majówka w kajaku »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Opr. aw
Podczas majówki w Bardzie swoją bazę będzie miał XIX Ogólnopolski Spływ Kajakowy Nysa Kłodzka 2011 w ramach Grand Prix PZK.

Jesteś wolontariuszem? Jedź do Czech. »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Opr. aw
Jeszcze jest wolne miejsce na miesięczny EVS w Czechach. Nie trać czasu - zgłoś się.

Najlepsza karykatura »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie opr. AJ
20 kwietnia 2011 roku doszło do uroczystego rozstrzygnięcia konkursu pt.:”Znani i nieznani Panowie i Panie jednym słowem ząbkowiczanie”, podczas którego wręczono nagrody najzdolniejszym.

Fart uczy się chodzić »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie aw
Pies, którego właściciele urządzali przyjęcie, gdy on zdychał z powodu poważnego zakażenia oskalpowanej łapy, miał już operację i uczy się na nowo chodzić.

Zabawa obok oskalpowanego psa »
Tekst opublikowany 2011-04-23, opracowanie aw
Amputowana łapa to cena, jaką pies musiał ponieść za skrajnie nieodpowiedzialnych właścicieli. Sprawa rozegrała się w Krynicznie, koło Środy Śląskiej.

Branża budowlana na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie SILKA YTONG
Koncepcja ogólnopolskiego roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG (które już 26-27 kwietnia zawita do Wrocławia) została stworzona, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, ekip wykonawczych, a także szkół o profilu budowlanym. Dane dotyczące branży, opracowane przez Annę Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, potwierdzają potrzebę inicjowania akcji, które wielowymiarowo wspierają edukację budowlaną.

Odpowie w sądzie za pogryzienie policjanta »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie TOW
Nawet 15 lat więzienia grozi 29-letniemu Franciszkowi M. za atak i pogryzienie policjanta na izbie wytrzeźwień. Straszył funkcjonariusza, że jest zarażony wirusem HIV.

Tylko nie szlauchem »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie aw
Nie przesadzajcie z wodą w Lany Poniedziałek. Patrole policji i strażników będą zwracać szczególną uwagę na takich "żartownisiów"

Emerytury będą coraz droższe i coraz niższe »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Dokonane niedawno zmiany w systemie emerytalnym nie rozwiązały zasadniczego problemu. Polega on na tym, że zmiany demograficzne wkrótce doprowadzą do niewydolności dotychczasowych rozwiązań. Aby temu zapobiec konieczne są bardziej radykalne posunięcia.

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów TLK »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie PKP Intercity
W związku z prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe SA - pracami modernizacyjnymi na odcinku Lubliniec – Opole w dniach od 27 kwietnia do 31 maja nastąpią istotne zmiany w rozkładach jazdy wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych kursujących przez Częstochowę, Opole do/z Wrocławia. Zmiany dotyczyć będą godzin przyjazdów i odjazdów pociągów ze stacji początkowych/pośrednich/końcowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na wcześniejsze odjazdy pociągów ze stacji początkowych i pośrednich.

Tuż przed beatyfikcją... »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie opr. AJ
Ząbkowicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl teatralno - muzyczny pt.: "Świętym się nie rodzi, świętym się staje" - śladem Jana Pawła II.

Bezpieczna Wielkanoc na drogach »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie KWP Wrocław
Już od 22 kwietnia 2011r. rozpoczną się działania pod kryptonimem „Wielkanoc” na drogach województwa dolnośląskiego i potrwają do 25 kwietnia 2011 roku. Policjanci w okresie świątecznym czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych. W tym czasie funkcjonariusze spodziewają się zwiększonej liczby samochodów na drogach. Dla wielu będzie to czas wyjazdów z domów do osób najbliższych.

Wesołych Świąt! »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Redakcja
Redakcja Expressu Ząbkowickiego z okazji Świąt Wielkanocnych pragnie złożyć serdeczne życzenia wszystkim klientom, czytelnikom, współpracownikom oraz mieszkańcom powiatu ząbkowickiego.

Dopłacasz do PIT-a? – zrób to mądrze »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie BrandScope
Ostateczny termin składania deklaracji podatkowych za rok 2010 zbliża się nieubłaganie i niestety dotyczy on także tych, którzy do swojego PIT-a będą zmuszeni dopłacić. Co zrobić, gdy kwota dopłaty przerasta nasze jednorazowe możliwości? Zaciągnąć oprocentowany kredyt w banku, czy spłacać odsetki podatkowe (jeśli urząd skarbowy w ogóle wyrazi na to zgodę)? Doradcy finansowi Aspiro z Dolnego Śląska we współpracy z portalem ePodatnik.pl. postanowili poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Rosną kredytowe apetyty Polaków »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Topnieje zapał do oszczędzania, rośnie chęć do zadłużania się – wynika z danych NBP za marzec. Jak podaje Pentor w kwietniu jeszcze bardziej widać spadek ochoty do zakładania lokat terminowych i wzrost apetytu na kredyty.

Iście świąteczna pogoda »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie aw
Wielkanoc zapowiada się słonecznie i ciepło. Aura wymarzona na święta.

Twoje auto też czeka majówka »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie dobocom
Święta wielkanocne oznaczają dla wielu z nas pierwszą po zimie daleką podróż samochodem. W tym roku w trasę wyruszymy jeszcze liczniej – niezwykle korzystny układ świąt w kalendarzu sprawia bowiem, iż biorąc kilka dni urlopu można połączyć weekend wielkanocny z majowym i w najlepszym przypadku wybrać się na ponad tygodniowe wakacje. Niezależnie jednak od długości naszego urlopu, nadchodzące dni dla nas oznaczają odpoczynek, a dla naszego pojazdu ciężką pracę w warunkach zupełnie innych niż te, w których poruszaliśmy się jeszcze niedawno w okresie zimowym.

Oszukana i okradziona przez „wróżkę”  »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Oficer prasowy, KPP w Ząbkowicach Śl. st. asp. Il
W godzinach południowych mieszkanka gminy Ząbkowice Śl. została zaczepiona przez kobietę. Poprosiła ją o kilka złotych, bo jak dodała, jest w ciąży i ma trudną sytuację materialną. Młoda kobieta wyjęła z torebki portfel i wyciągnęła z niego monetę. Jako podziękowanie kobieta zaproponowała powróżenie. Ponownie kazała 25-latce wyjąć portfel i go otworzyć, kilkakrotnie wkładała i wyciągała z niego karty, którymi jak mówiła wróżyła. Po chwili odeszła i dopiero po kilku minutach kobieta zorientowała się, że wróżby kosztowały ją… 600 złotych, wszystkie pieniądze, które miała przy sobie.

Poszukiwany międzynarodowym listem gończym zatrzymany  »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie KPP w Ząbkowicach Śląskich, Oficer Prasowy st. a
Policjanci zatrzymali poszukiwanego międzynarodowym listem gończym obywatela Niemiec. Mężczyzna tuż przed zatrzymaniem, będąc pod wpływem alkoholu kierował holowanym przez innego kierowcę samochodem. Podczas kontroli posłużył się dokumentem innej osoby. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mu kradzież sprzętu RTV.

Krótkowzroczność - problem młodego pokolenia »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie dotPR
Problemy z prawidłowym widzeniem ma już ponad połowa Polaków. Najbardziej niepokojący jest jednak fakt, że coraz gorzej widzą nie tylko osoby starsze, ale też młodzież. Przyczyn takiego stanu rzeczy poszukuje się w czynnikach genetycznych, niezdrowym stylu życia, ale przede wszystkim w postępie technologicznym.

Hiob w Ząbkowicach Ślaskich »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie opr. AJ
15 maja w Kościele Parafialnym p.w Św. Anny zostanie przedstawiony dramat Karola Wojtyły pt. "Hiob".

Bałagan na „biedronkowym” parkingu »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Agata Jurczak
19 kwietnia Strażnicy Miejscy w Ząbkowicach Śląskich mieli dużo pracy, która wymagała tak samo dużo cierpliwości. Na prośbę pracowników sklepu Biedronka interweniowali na przysklepowym parkingu.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie red
Szalone majówka, koncerty poświęcone Jimiemu Hendrixowi, kino 5D i filharmonia - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Zamek się sypie, inwestycji nie widać... »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Agata Jurczak
Zamek w Ciepłowodach odkupiony od Skarbu Państwa został odsprzedany przez wójta i drugiego współwłaściciela prywatnemu inwestorowi z Wrocławia. Mimo szerokich planów inwestycyjnych związanych z zakupionym terenem, zamek jest w opłakanym stanie.

Wielkanoc w wersji light? »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie inPlus PR
Babki, mazurki, jajka, szynka i biała kiełbasa to główni bohaterowie wielkanocnej uczty. Niewątpliwie są to pokusy, które zagrażają zgrabnej sylwetce. Jednak czas spędzony przy suto zastawionym stole nie musi przełożyć się na dodatkowe kilogramy. Podpowiadamy co i jak jeść, aby Wielkanoc kojarzyła nam się nie tylko ze smacznym, lecz i zdrowym jedzeniem.

Spisało się już ponad 2 mln osób »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie GUS
W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 przez Internet spisało się już ponad 2 mln osób.

Więcej rozpoczętych budów i pozwoleń »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W okresie ostatnich 12 miesięcy rozpoczęto budowę blisko 162 tys. mieszkań. To najwięcej od przeszło dwóch lat – wynika z danych GUS.

Wydadzą resztę „Smoleńskiem” »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Paf
Zobacz, jakie dwuzłotówki pojawiły się we wrocławskich sklepach.

Place zabaw dla szkół »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie UMiG
Na wniosek burmistrza Marcina Orzeszka 18 kwietnia 2011 roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wprowadzeniu do budżetu nowego zadania inwestycyjnego jakim jest budowa 4 dużych placów zabaw przy szkołach.

Jest co zwiedzać... »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie opr. AJ
16 kwietnia w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie przewodników turystycznych, na które przybyło blisko 100 przewodników z terenów południowo – zachodniej Polskich.

Droga przez mękę »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie AJ
Droga nr. 395 jest drogą wojewódzką i znajduje się pod zarządem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Po 3 tygodniach oczekiwania otrzymaliśmy informacje na temat trasy od DSDiK.

Nie tylko mieszkanie »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Piotr Bugaj
Rozwój inwestycji budowlanych w największych polskich miastach niweluje powstały przez lata deficyt mieszkaniowy. Kolejne nieruchomości nabierają przy tym zupełnie nowego charakteru.

Pożyczki tanieją »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Kredyty gotówkowe tanieją, ale na niedrogą pożyczkę w dalszym ciągu mogą liczyć tylko najbardziej wiarygodni konsumenci. Banki prześcigają się coraz niższym oprocentowaniem, brakiem prowizji i nagrodami, a klientom coraz trudniej porównać oferty.

Postaw Na Odporność - zacznij od diagnozy »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie opr. EP
W ramach Światowego Tygodnia Immunologii (22-29.04.2011) rozpoczęła się Ogólnopolska Społeczna Kampania Edukacyjna "Postaw Na Odporność - zacznij od diagnozy", której celem jest wzrost świadomości na temat objawów oraz możliwej diagnosytki i leczenia pierwotnych niedoborów odporności (PNO).

''Krwawa niedziela. 1905'' Kossaka we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie UMWD, opr. EP
We wtorek 19 kwietnia Marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz Sergij Larin, Przewodniczący Kirowogradzkiej Administracji Obwodowej, podpiszą list intencyjny w sprawie przekazania stronie polskiej obrazu „Krwawa Niedziela. 1905” autorstwa Wojciecha Kossaka. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Narodowym o godzinie 11.00.

Polacy wiedzą jak tanio kupować w internecie »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie dotPR
Coraz częściej Polacy wybierają zakupy przez internet. Oszczędzają w ten sposób czas i pieniądze. Odnaleźć się w wirtualnym hipermarkecie i nie stracić głowy nie jest trudną sprawą. By wiedzieć gdzie, co i za ile warto korzystać z pomocy internetowych serwisów aukcyjnych, porównywarek cenowych oraz serwisów zakupów grupowych dostępnych online.

Doodle 4 Google - zaprojektuj nowe logo Google! »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie opr. EP
"Każdy wie, że w Polsce…" to hasło konkursu na specjalne logo Google, które uświetni objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej 1 lipca 2011.

Pechowa ''ósemka'' »
Tekst opublikowany 2011-04-17, opracowanie Opr. aw
W ciągu tygodnia w Bardzie doszło do poważnych wypadków na trasie K - 8.

Dalej sprzątają »
Tekst opublikowany 2011-04-17, opracowanie um
Pracownicy zatrudnieni w ramach robót publicznych kontynuują sprzątanie miasta. Prace porządkowe prowadzone są we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Kierowców czeka rewolucja! »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Zdarzyło ci się zapomnieć dokumentów? Już niedługo nie trzeba będzie wozić ze sobą prawa jazdy ani nawet dowodu rejestracyjnego!

Przesuń sobie ratę kredytu mieszkaniowego »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie Open Finance, opr. EP
Irytuje Cię wciąż powtarzający się skok kursu waluty w dniu spłaty raty kredytu mieszkaniowego, a na dodatek pracodawca notorycznie spóźnia się z wynagrodzeniem i nie masz pieniędzy na ratę? Zmień datę spłaty kredytu. W wielu bankach jest to możliwe. Nie wymaga szczególnych formalności i kosztuje ok. 100-200 zł.

Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów  »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie KPP Bolesławiec
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów. Obserwujemy zwiększony ruch w obiektach handlowych i na parkingach przed sklepami. W gorączce świątecznych zakupów zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Kręci Cię Wrocław? Kręć go »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie Opr. aw
Co Was kręci we Wrocławiu? Co sprawia, że jesteście z niego dumni? Czy będzie to piękny Rynek i imprezy się w nim odbywające? Długie spacery nad Odrą? Ostrów Tumski, ZOO, Hala Stulecia? A może zakamarki, podwórka i kamieniczki znane nielicznym, ale pełne klimatu i uroku? Zapraszamy Was do poszukiwania filmowej odpowiedzi na zadane pytania.

Rynek mieszkaniowy w Polsce w marcu 2011 »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie redNet Consulting
Trzy miesiące to w sumie krótki okres w aspekcie szeroko rozumianego rynku nieruchomości. Jeśli jednak systematycznie go śledzimy, to jest to czas, który daje nam pewne sygnały o stanie koniunktury. O ile słowo koniunktura kojarzy się z czymś pozytywnym – dobrym okresem na rynku, o tyle obecne realia rynkowe są niełatwe do jednoznacznego zinterpretowania. W zasadzie z taką trudnością mamy do czynienia zawsze, poza typową bessą lub hossą. Bo jak określić sytuację, w której mieszkania sprzedają się bardzo dobrze (np. w Warszawie prawie 1.000 mieszkań sprzedanych w marcu) oraz w której ceny są coraz niższe?

Póki czy kiedy, czyli jaki mamy hymn »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie aw
Prof. Jan Miodek śpiewa w hymnie „kiedy”. Rozmawialiśmy z profesorem o skomplikowanym pytaniu na egzaminie gimnazjalnym.

Nasze droższe karty kredytowe »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki nie każą długo czekać na wyższe odsetki od zadłużenia na kartach kredytowych. Minął tydzień od drugiej podwyżki stóp procentowych, a kolejne instytucje podnoszą oprocentowanie plastikowych pieniędzy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie red
Bilet do kina czy na koncert: Raz Dwa Trzy, Piotra Roguckiego lub do Filharmonii Wrocławskiej, a potem nordic walking - wszystko to możesz mieć za smsa.

By szybko się dorobić »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie aw
Przed północą napadli na sklep spożywczy. Na szczęście policjanci ujęli ich po pościgu.

Wypadki 2010 w policyjnych statystykach »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie KWP Wrocław, Paf
Spadek liczby wypadków oraz osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych odnotowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu w I kwartale 2011 roku oraz w roku 2010. Według policjantów to efekt m. in. działań podjętych przez funkcjonariuszy w trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się drogami województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Droga na granicy powiatów »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Agata Jurczak
- Odcinek drogi jest oczywiście przewidziany do remontu. Za kilka dni wyjaśni się sytuacja stanowiska właścicieli kopalni Trzuskawica, która znajduje się w Targowicy.

Burmistrz Barda niewinny »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Sąd karny w Ząbkowicach Śląskich ponownie wydał uniewinniający wyrok dla burmistrza Krzysztofa Żegańskiego.

Ursusem po nocy »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Miał ponad 1,6 promila alkoholu, a nocą kierował ciągnikiem. Teraz odpowie przed sądem.

Wandal - ekolog? »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie aw
Zniszczył trzy ambony myśliwskie i ukradł drewno. Jak powiedział, ogrzewał się nim.

Wielkanoc na kramach »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
W wielkanocnym nastroju i wiosennej atmosferze 7 kwietnia 2011 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich odbył się Kiermasz Wielkanocny.

Zabawa na całego »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
W gminie Ząbkowice Śląskie powstaną trzy dodatkowe place zabaw. Dzieci w Bobolicach, Sieroszowie i Strąkowej będą miały gdzie się bawić.

Dziś świętuje... czekolada! »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie ed
Biała, mleczna, gorzka, deserowa, nadziewana, z bakaliami... Uwielbiają ją nie tylko dzieci, ale też dorośli. Czekolada jest jednym z najbardziej popularnych słodkości i obchodzi dziś swoje święto.

Nowy prezes ZGK »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Waldemar Markiewicz został prezesem Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Zapalili znicze »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
10 kwietnia punktualnie o godzinie 8.41 przedstawiciele urzędu miejskiego i radnych złożyli znicze pod pomnikiem Poległych za Ojczyznę.

Uwaga, kleszcze! »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Lekarze weterynarii alarmują. Kleszcze na dobre przebudziły się z zimowego snu i stanowią poważne zagrożenie dla naszych psów.

Bogato i ciekawie »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie AJ (fot UMiG Ząbk)
W ubiegły weekend odbyła się trzecia edycja największych w regionie targów turystycznych . Oprócz ponad dwustu wystawców obecnych na targach, obfitowały również w liczne atrakcje.

Ekoplastyka szansą na zwiedzenie KOPERNIKA »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Instytut Obywatelski
Jeszcze tylko do 22 kwietnia 2011 r. można przesyłać prace na konkurs ekologiczny "Zielony Dom" skierowany do klas 4 - 6 szkół podstawowych organizowany przez Instytut Obywatelski. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest jednodniowa wycieczka do Warszawy, w trakcie której odbędzie się Gala Finałowa w Sejmie RP, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Zostaną również wręczone zestawy upominków. Dodatkowo przyznanych zostanie 10 wyróżnień: zestawy filmów przyrodniczych BBC dla szkół.

Każdy będzie pracował ze stoperem? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Interia.pl
Zdaniem Pracodawców RP ustawowe regulowanie czasu pracy jest archaizmem, który nie uwzględnia potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Ekonomia Społeczna w regionie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie RCWiP
Badania wskazują, że Ekonomia Społeczna jest wciąż pojęciem stosunkowo mało znanym w społeczeństwie.
Zdjęć: 5  

Praca czeka za granicą? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Eures
Jak zaplanować swoją karierę zawodową , czy ubiegać się o pracę za granicą, jak przygotować się do spotkania z pracodawcą z danego kraju – na takie i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź już 12 kwietnia na wrocławskim Rynku. W godzinach 12-18 odbędą się tam targi "Niemiecki, austriacki i szwajcarski rynek pracy otwarty dla wszystkich". Podczas prezentacji doradcy Eures z tych trzech krajów opowiedzą o warunkach życia i pracy w swoich państwach, a pracodawcy przedstawią oferty pracy. Całe wydarzenie związane jest z tym, że od początku maja niemiecki, austriacki oraz szwajcarski rynek pracy będą dostępne dla Polaków.

Śmiertelny wypadek na trasie. Rajd Świdnicki przerwany »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie INTERIA.PL, fot: http://www.rajdkrause.pl/2011/ind
Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę na jednym z odcinków specjalnych 39. Rajdu Świdnickiego-Krause.

Wrocław o zamianie tablic »
Tekst opublikowany 2011-04-10, opracowanie aw
Skandal – tak jednym słowem można oddać sens komentarzy Jacka Świata i polityków z wrocławskiego oddziału PiS, mówiących o zamianie tablic przez Rosjan.

Rosjanie podmienili tablicę »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie interia/RMF/PAP
Z kamienia upamiętniającego ofiary katastrofy zniknęła stara, ufundowana przez Rodziny Katyńskie, tablica. Z nowej wersji Rosjanie wycięli fragment dotyczący "sowieckiej zbrodni ludobójstwa" w Katyniu.

Figle z wiatrem  »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie aw
Wichura to problemy, szczególnie dla strażaków i właścicieli aut. Jednak może sprawić również wiele zabawy i śmiechu.

Rycerstwo zjechało na bitwę »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie TOW
- Serce się raduje, że tyle rycerstwa stanęło na nasze wezwanie! - krzyknął książę Henryk Pobożny do zebranych pod Zamkiem Piastowskim.

Osiągnie 130km/h »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie Agata Jurczak (WCZK)
Silny wiatr utrzyma się co najmniej do jutra, jego prędkość w szczytowych partiach Sudetów może dojść nawet do 130 km/h.

Złapany na próbie skrobanki »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie TOW
Władysław Z., 87-letni lekarz-ginekolog stanie przed sądem za próbę nielegalnej aborcji.

Na Wielkanoc i majówkę pociągami Intercity »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Opr. aw
Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity? Przed wyjazdem na Święta Wielkiej Nocy, czy na weekend majowy warto zapoznać się z ofertą Przewoźnika. Dzięki temu korzystając z weekendowych ofert specjalnych można znacznie zaoszczędzić.

Dziś Światowy Dzień Zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie WHO/Europe, opr. EP
7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: "Brak działań dziś, brak leków jutro".

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kapeli ze Wsi Warszawa, "Idzie nowe", Vibraslap, Smolika czy Concha Buiki lub cyrk Arlekin, a wszystko za smsa.

Wzywają w ''kamasze'' »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Opr. aw
Od 15 kwietnia do 21 kwietnia w gminie Ząbkowice Śląskie zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1992 roku w celu... stawienia się do armii.
Zdjęć: 4  

Komórka łakomym kąskiem »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie aw
14 - latka ukradła koleżance telefon komórkowy. Teraz czeka ją rozprawa w sądzie dla nieletnich.

Straszył pistoletem »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie aw
Nastolatki straszył przedmiotem przypominającym pistolet. Zapewne miał nadzieję, że mu się upiecze... Na szczęście tak się nie stało.

Okradł staruszka »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Opr. aw
Napadł na 60 - latka i zabrał mu wódkę oraz termos. Za to nietypowe zaopatrzenie piknikowe odpowie przed sądem.

Złodziejski Prima aprilis »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie aw
Za pomocą łomu włamał się do sklepu. Został zatrzymany na gorącym uczynku.

Ruszył spis powszechny »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Oficer KPP w Ząbkowicach Śl. st. asp. Ilona Golec
Od dnia 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku na terenie Polski zostanie przeprowadzony narodowy spis powszechny ludności i mieszkań, na podstawie ustawy z dnia 4 marca 2010 roku o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 roku.
Zdjęć: 2  

Krwawa noc »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Marta Gołębiowska
W sobotę Browar Mieszczański zamienił się w miejsce tortur. Jedni wyrządzali krzywdę drugim za pełną ich zgodą. Zdarzali się też tacy, którzy sami zadawali sobie ból… dla przyjemności. Kilkadziesiąt wrocławian przyglądało się temu ze zdumieniem.

Rynek wypięknieje  »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie Opr. aw
Zastępca burmistrza Ząbkowic przekazał dziś wykonawcy plac budowy. Zajmie się on remontem kamienicy przy rynku.
Zdjęć: 3  

Ruszyli z Kamieniecką »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie Opr. aw
Rozpoczęła się wycinka drzew. Wszystko w związku z budową obejścia ul Kamienieckiej.
Zdjęć: 2  

Poszukują tego bandziora »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie KGP, PAf
Jest niebezpieczny i może posiadać broń. Mężczyzna najpierw strzelał w jednym z warszawskich warsztatów samochodowych a potem uciekł samochodem. Auto znaleziono, w bagażniku był nieboszczyk. Gdzie jest teraz morderca? Tego nie wiadomo.
Zdjęć: 2  

Jak zalegalizować samowolę? »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. RW
Co to jest samowola budowlana? Wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że ją popełnia. Na szczęście 6 sierpnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane (Dz. U. Nr 121, poz. 809, dalej "nowelizacja"), która procedury legalizacyjne wyjaśnia. Jakie przyniosła korzyści, o tym poniżej.
Zdjęć: 3  

Od dziś mogą cię spisać! »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. MG
Powszechny spis ludności i mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku (wg stanu na 31 marca 2011 r.) i będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Rachmistrze spisowi będą nosić w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego, pieczątką imienną i podpisem dyrektora urzędu.

Odporny na miny  »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. Daniel Biernat/ fot.:Artur Weber - /PKW Afgan
Kilkanaście pojazdów minoodpornych MaxxPro Dash w drugiej połowie marca rozpoczęło służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie.

Dzisiaj
Sobota 26 listopada 2022
Imieniny
Leona, Leonarda, Lesławy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoZabkowice.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl